Šajā mājas lapā tiek izmantoti sīkfaili ("Cookies"). Turpinot lietot mājas lapu, Jūs piekrītat Konfidencialitātes politikai.

Gari mati pēc 30 gadiem

Divdesmitgadīgās būtnes var nedēļām ilgi neķemmēt matus un vienalga izskatīsies ja ne stilīgi, tad vismaz normāli. Bet pēc tam, kad noslaukot no vaigiem tušas pēdas pēc asaru pilnās trīsdesmitās dzimšanas dienas, jāaizdomājas. Paradoksāli, bet tieši jaunatnes attieksme pret savu frizūru ir daudz nopietnāka, nekā dāmām pēc 30 gadu vecuma.

Es bieži satieku meitenes ar savāktiem matiem… Nē, nepareizi. Drīzāk, ar vienmēr savāktiem matiem. Burtiski, tas nozīmē, ka sieviete ir tikusi beidzot pie gariem matiem, lai tos zirgastē savākt. Kad es jautāju, vai kādreiz sievietes izlaiž matus, parasta atbilde ir “nē”.

Sieviete no rīta savāca matus zirgastē un devās uz darbu. Atgriežoties mājās nomainīja zirgasti pret pavisam nesaprotamu konstrukciju, jo mājās mati arī traucē. Uz nakti parasti tie tiek sapīti bizē, lai, nedod Dievs, netraucētu elpot un nežņaugtu.

Man uzprasās jautājums… kamdēļ tad Tev ir nepieciešami gari mati?

Bieži vien es dzirdu dzelzs argumentus:

Jo tas ir skaisti…

Nopietni? Es tad vēlētos noskaidrot, kas tieši ir “skaisti” vienmēr zirgastē savāktajos matos? Kurā brīdī un kas tieši izbauda šo skaistumu? Pati garo matu īpašniece matu mazgāšanas brīdī?

Vīrs neļauj nogriezt…

Austrumu valstīs sievietes matus drīkst redzēt tikai vīrs un te viss ir skaidrs. Bet ja mājās mati ir savākti, tad kad viņš redz savu mīļoto ar izlaistiem matiem? Pavisam nesaprotama loģika. Mana māsa nesen nogrieza savus garus matus un pašlaik izskatās ļoti stilīgi. Bet vīrs (par brīnumu!) nav pametis viņu ar mazgadīgu bērnu, bet… jau pieradis pie jaunas frizūras.

Tas taču ir tik sievišķīgi!

Nē, sievišķīgi ir sakārtoti mati, kas spīd saulē un plīvuro vējā. Bet šķība zirgaste nemaz nav sievišķīgi. Pie tam, ja mati nav svaigi mazgāti un ir savākti tikai tādēļ, lai nevarētu redzēt taukainās saknes. Es, visticamāk, kādu no Jums pārsteigšu, bet šādas saknes ir ļoti labi redzamas.

Nākamais jautājums ir…

Kāpēc mati ir vienmēr savākti?

Tie ir bojāti un izlaisti neizskatās labi

Esmu to piedzīvojusi. Ir liels darbs ataudzēt balinātus matus un bieži vien tas izskatās pavisam slikti… šeit rodas cits jautājums – priekš kam turēt kapus uz galvas? No bojātiem matiem ir jātiek vaļā. Citu risinājumu nav. Cīņā par gariem matiem tiek bojāti augoši un veseli mati, jo ir jāizvairās no horizontālajām līnijām. Man divreiz bija blondi mati un abas reizes es tos griezu īsus. Neticēsies! Atauga!

Traucē.. strādāt, apkopt telpas, gatavot ēst…

Šeit atgriežamies pie jautājuma – priekš kam tad ir vajadzīgi gari mati? Es patiešām to nesaprotu! Protam, šeit mēs nerunāsim par to, ka mati tiek savākti strādājot, bet par to, ka mati tiek savākti VIEMĒR. Es pati savācu matus, vai lietoju matu aksesuārus, kad dodos ar klientiem pa veikaliem iepirkties. Un vēl dienā pirms matu mazgāšanas, jo mati zaudē apjomu pie saknēm. Parasti es izveidoju kaut ko interesantu pirms tam izmantojot sausu šampūnu.

Jo negribu tos veidot

Šeit rodas vēl vairāk jautājumu. Šobrīd ir tik daudz dažādu instrumentu un līdzekļu ātrai un vienkāršai veidošanai, tāpēc… mans sašutums ir neaptverams. Tad jau labāk izvēlēties frizūru ar īsiem matiem. Tas viennozīmīgi izskatīsies labāk, nekā kaut kā savākti nekopti mati. Un īsu matu veidošana aizņems kādas piecas minūtes.

Tātad, noskaidrosim, ko darīt?

Īsais matu griezums

Uzmanību! Pusgari mati (līdz pleciem) ir domāti tikai tām dāmām, kuras patiešām veidos matus. Tas, protams, neattiecas uz tām, kurām ir taisni un smagi mati. Pārējām ir nedaudz grūtāk. Es ļoti iesaku pusgarus matus tām, kuras gribētu ķerties pie prāta un sākt kopt matus. Jums vienkārši nebūs citas izejas, ka tikai un vienīgi veidot matus pēc katras mazgāšanas reizes. Un tas neaizņems tik daudz laika, kā ar gariem matiem.

Gadījumā, ja Jūs neesat gatavas cīnīties ar veidošanu, var uztaisīt stilīgu īsu griezumu vai arī izlasīt nākamo punktu.

Tikai ne “zirgaste”

Youtube ir pilns ar video, kuri palīdzēs Jums veidot skaistas frizūras piecu minūšu laikā. Veltiet vienu dienu pētīšanai un eksperimentiem. Bizes, viļņi, “žņaugi”, “mezgli” pārsteigs Jūs ar to formu un veidu daudzveidību. To varēs apgūt katra sieviete, speciālās zināšanas un prasmes nav nepieciešamas. Ja ir grūti apgūt šo mācību izmantojot video-klases, var pieteikties meistarklasei vai griezties pēc ieteikumiem pie sava friziera vai draudzenes, kura apgūst friziera meistarību. Iespēju ir ļoti daudz, ja ir vēlme to visu apgūt!

Matu aksesuāri

Frizūras, kā vienkāršas, tā arī sarežģītas, veidošanā var izmantot aksesuārus. Pat visvienkāršākā zirgaste ar aksesuāriem izskatīsies pavisam savādāk. Šeit palīgā nāk lakati, turbāni, cepurītes, sprādzes un daudzi citi aksesuāri, kas var pilnībā pārveidot kopskatu. Starp citu, neticēsiet, bet starp izlaistiem un savāktiem matiem ir zelta vidusceļš – šķipsnas netraucē un izskatās pievilcīgi.

Nobeigumā vēlētos pateikt tikai vienu lietu: “ Meitenes, nedariet kaunu sev! Divdesmitgadīgās mums min uz pēdām, bet mēs nemaz neesam sliktākas, pat labākas! Vecmodīgās zirgastes izlaižam, veidojam skaisti, bet kapus uz matiem nogriežam un apglabājam! Tā nav pavēle, bet draudzīgs kājas spēriens Jūsu skaistajām pēcpusēm!”

Pieteikties vai uzdot jautājumu

Sūtot pieteikumu, es automātiski piekrītu personas datu apstrādei saskaņā ar Konfidencialitātes politiku.